Prace Jana i Oleksandra trafią do kapsuły czasu

36 prac wpłynęło na konkurs „Kalisz w kapsule czasu – dopisz swoją historię”. Za najlepsze uznano te przygotowane przez Jana Antczaka ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Oleksandra Shpylkę – ucznia Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu.

Komisja konkursowa wyłaniała zwycięzców spośród autorów 29 prac plastycznych oraz 7 literackich. Zwycięskie trafią do kapsuły czasu, która 3 marca zostanie umieszczona pod płytą Głównego Rynku.

Autorami najlepszych prac są jedenastoletni Jan Antczak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dziesięcioletni Oleksandr Shpylka – uczeń Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu.

Celem organizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Kalisza konkursu było promowanie historii miasta Kalisza oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia poczucia współodpowiedzialności za rozwój patriotyzmu lokalnego.

Dodał: Juliusz Kowalczyk