Prezydent pogratulował pierwszej doktorantce Akademii Kaliskiej

Prezydent Krystian Kinastowski pogratulował Zofii Marciniak, która jako pierwsza obroniła rozprawę doktorską w Akademii Kaliskiej.

- Zapisała się Pani w historii kaliskiej uczelni i przetarła szlaki dla kolejnych doktorantów. Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w dalszej karierze naukowej - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Zofia Marciniak jest absolwentką i pracownikiem Akademii Kaliskiej. Jak sama podkreśla, czuje się silnie związana z kaliską Alma Mater i zamierza tu pozostać.

Spotkanie było okazją do rozmowy o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym i pracą na uczelni.

Zofia Marciniak napisała rozprawę doktorską w dziedzinie nauk społecznych i dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie. Tematem pracy było doskonalenie kadr administracji samorządu powiatowego w ramach zarządzania kryzysowego, na przykładzie powiatu kaliskiego. Promotorem pracy był prof. Jarosław Wołejszo.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta