Przedszkola gotowe na przyjęcie dzieci

Od najbliższego poniedziałku, 18 maja, Miasto otwiera przedszkola. Placówki są gotowe na przyjęcie dzieci.

Wszystkie instytucje wizytowali dziś wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

W zajęciach opiekuńczo-wychowawczych weźmie udział 260 dzieci, czyli wszystkie, których rodzice zgłosili chęć powrotu do placówek.

Otwartych zostanie 12 przedszkoli samorządowych prowadzonych przez Miasto Kalisz oraz oddział przedszkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, do którego uczęszczają dzieci niesłyszące.

Zajęcia będą odbywały się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Dzieci będą przebywały w grupach najwyżej dwunastoosobowych. Sale są tak przystosowane, aby na jedno dziecko przypadały 4 m2. Usunięte zostały przedmioty, sprzęty, zabawki, których nie można było skutecznie zdezynfekować.

Dyrektorzy opracowali specjalne procedury zachowania bezpieczeństwa w związku z epidemią. Dzieci z poszczególnych grup nie będą się ze sobą kontaktowały, każda grupa będzie miała jednego stałego opiekuna. Przedszkola zostały wyposażone w termometry, maseczki, rękawiczki jednorazowe, przyłbice, płyny dezynfekcyjne oraz fartuchy.

Dzieci oraz opiekunowie, którzy je przyprowadzają i odbierają z placówek muszą być zdrowi, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Placówki zapewniają wyznaczone miejsce, w którym będzie mogło przebywać dziecko, jeśli nagle pojawią się u niego niepokojące objawy choroby.

Na zlecenie Prezydenta Miasta Kalisza, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Sulisławice zdezynfekowali place zabaw znajdujące się na terenie przedszkoli.

Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych znajdujących się w szkołach podstawowych, którzy zgłaszali potrzebę opieki nad dzieckiem, zostali poinformowani o dostępnych miejscach w placówkach.

Wykaz przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które będą otwarte od 18 maja: Publiczne Przedszkole nr 1, ul. Pułaskiego 52; Publiczne Przedszkole nr 9, Handlowa 4; Publiczne Przedszkole nr 12, Bankowa 5; Publiczne Przedszkole nr 18, Serbinowska 5a; Publiczne Przedszkole nr 19, ul. Widok 98 a; Publiczne Przedszkole nr 20, ul. Chełmska 6; Publiczne Przedszkole nr 27, Reymonta 29; Publiczne Przedszkole nr 28, ul. Cmentarna 1-3; Publiczne Przedszkole nr 30, ul. Legionów 29; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Kordeckiego 19; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Wykopaliskowa 45; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. św. Michała 1; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, ul. Kordeckiego 34.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk, zdjęcia z dezynfekcji - fot. OSP Sulisławice