Przedszkolak w Kasku jest Cool

Dzisiaj w Niepublicznym Przedszkolu „Pluszowy Miś” odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Przedszkolak w Kasku jest Cool”. Jej organizatorem było stowarzyszenie „Kask jest Cool” przy współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

"Pluszowy Miś" to jedno ze zwycięskich przedszkoli. W ramach projektu dzieci sprawdzały wytrzymałość arbuza w kasku i bez, rozwiązywały krzyżówki i uczyły się piosenek, związanych z bezpieczeństwem.

Wśród zwycięzców znalazły się również:

• Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej
  • Niepubliczne Przedszkole „Bajka”
  • Publiczne Przedszkole nr 27 „Radość”
  • Publiczne Przedszkole nr 21 „Ekoludek”
  • Niepubliczne Przedszkole „Kolorowy Wiatraczek”

Dzisiaj przedstawiciele nagrodzonych przedszkoli odebrali z rąk organizatorów, sponsorów i partnerów pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci z nagrodzonych przedszkoli, w sumie 623, otrzymają kask.

Konkurs, w którym wzięło udział 1 779 najmłodszych kaliszan, polegał na jak najbardziej kreatywnym przeprowadzeniu działań promujących bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów, a jego celem była edukacja dzieci z kaliskich przedszkoli w zakresie bezpiecznego uprawiania sportów takich jak: jazda na rowerze, rolkach i hulajnodze oraz promowanie uprawiania sportu jako elementu zdrowego trybu życia.

W konkursie wzięły tez udział:

• Publiczne Przedszkole nr 18 „Chatka Puchatka”
  • Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka”
  • Publiczne Przedszkole nr 31
  • Niepubliczne Przedszkole Zielone Łąki
  • Niepubliczne Przedszkole „Szczęśliwa Trzynastka”
  • Publiczne Przedszkole nr 22
  • Publiczne Przedszkole nr 30 „Krasnala Hałabały”
  • Publiczne Przedszkole nr 12 „Koszałka Opałka”
  • Publiczne Przedszkole nr 19 „Razem”
  • Publiczne Przedszkole nr 20
  • Publiczne Przedszkole nr 1
  • Publiczne Przedszkole nr 28 „Bajka”

Podopieczni wszystkich uczestniczących w akcji przedszkoli otrzymają kolorowanki edukacyjne #Kask jest Cool oraz naklejkę na kask.

W spotkaniu wzięli udział: Grzegorz Kulawinek – wiceprezydent, Ewelina Dudek - naczelnik Wydziału Edukacji, Krzysztof Jurek – zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Rafał Wieczorek – stowarzyszenie Kask jest Cool, dyrektorzy nagrodzonych przedszkoli, partnerzy i sponsorzy.

Tekst za WE - A. Tomaszewska, zdjęcia A. Tomaszewska - Kancelaria Prezydenta Miasta