Puchar dla ZSTE

Dwie drużyny z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych zmierzyły się w finale I edycji Turnieju Międzyszkolnego w League of Legends „Kalisz Pro League”. Do zmagań stanęło szesnaście ekip.

Zawodnikami byli uczniowie i studenci kaliskich szkół ponadpodstawowych. W finale rywalizowały dwie ekipy z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych. W meczu o trzecie miejsce reprezentanci Technikum im. św. Józefa w Kaliszu pokonali zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom. Śledziłem finał i muszę przyznać, że rywalizacji towarzyszą ogromne emocje. Udzielały się także licznym kibicom. I dlatego warto organizować takie imprezy. E-sport staje się w Kaliszu coraz popularniejszy – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, który razem z Tadeuszem Skarżyński, przewodniczącym Rady Miasta Kalisza, gratulowali zwycięstwom.

Organizatorami turnieju były Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu, Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza, Kaliska Liga E-sportowa oraz Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk