Pyza 2019 – przedszkolaki na ludowo

Trwa Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej Pyza 2019. Już po raz 15. przedszkolaki spotykały się, by poznawać i kontynuować ideę folkloru tanecznego różnych regionów Polski.

- Drogie dzieci, śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy jesteście zwycięzcami. Sam fakt, że bierzecie udział w tym wspaniałym wydarzeniu i chcecie nam zaprezentować swoje umiejętności sprawia, że możecie poczuć się jak wygrani. Podziwiam waszą pasję, zaangażowanie – mówił wiceprezydent Mateusz Podsadny podczas otwarcia festiwalu. - Gratuluję organizatorom i wszystkim młodym artystom. W imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego i całego kaliskiego samorządu życzę udanej zabawy.

Pyza cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników, a także publiczności oglądającej występy ludowe na scenie CKiS. Dzieci prezentują się w polskim tańcu ludowym, piosence lub obrazku folklorystycznym. Jury przyznaje nagrody i wyróżnienia, wszystkie grupy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

W tym roku pierwsze miejsce zajęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Misia Uszatka" w Kaliszu, drugie z Niepublicznego Przedszkola "Szczęśliwa trzynastka, a na trzecim miejscu znalazły się maluchy z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Kystiana Kinastwskiego, prezydenta miasta Kalisza. Organizatorem festiwalu jest Publiczne Przedszkole nr 18 im. „Chatki Puchatka”.

Wersja do druku
Wersja PDF