Rodzice blisko 21% przedszkolaków przyprowadzą je do placówek, jeśli te zostaną otwarte 18 maja

Do publicznych przedszkoli, prowadzonych przez Miasto Kalisz, uczęszcza 1488 dzieci. Z informacji zebranych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Kalisza wynika, że rodzice blisko 21% przedszkolaków przyprowadzą je do placówek, jeśli te zostaną otwarte 18 maja.

Miasto Kalisz prowadzi działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu dzieci m.in. do publicznych przedszkoli. Przywrócenie normalnego trybu pracy tych placówek wymaga wdrożenia procedur sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i personelowi.

Dlatego otwarcie miejskich przedszkoli planowane jest na 18 maja. Termin może jednak ulec zmianie, w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa.

Łącznie wśród samorządowych placówek mamy 13 przedszkoli i 12 oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Wolę skorzystania z uruchomienia placówek w połowie maja wyrazili rodzice 280 dzieci uczęszczających do przedszkoli i 25 dzieci korzystających z opieki w oddziałach przedszkolnych.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą realizowane pod rygorem zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Oprac. Katarzyna Ciupek