Sprzęt sportowy z Hamm dla kaliskich uczniów

W trakcie uroczystości zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 w Kaliszu, prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński przekazał uczniom sprzęt sportowy od partnerskiego miasta Hamm. W imieniu władz samorządowych gospodarz miasta podziękował też nauczycielom za ich codzienny trud i zaangażowanie.

- Dzisiaj mam do spełnienia ważną misję, dlatego wybrałem się na uroczystość zakończenia roku szkolnego w waszej szkole. Chciałby przekazać w imieniu władz naszego partnerskiego miasta Hamm sprzęt sportowy, którego nigdy nie za wiele w placówkach oświatowych. Oby dobrze wam służył – powiedział prezydent Grzegorz Sapiński, przekazując komplet markowych piłek na ręce przewodniczągo Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 13 w Kaliszu, Adamowi Bartosikowi.

Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klas trzecich. Dominowała piosenka oraz akcenty wakacyjne, choć w ostatnim dniu roku szkolnego pogoda nikogo nie rozpieszczała. - W imieniu władz miasta dziękuję wszystkim nauczycielom za cały rok wytężonej i pełnej zaangażowania pracy. Teraz czas na ładowanie akumulatorów. Na uczniów czekają już wakacyjne atrakcje. Życzę wam przede wszystkim, aby było cieplej niż dzisiaj – mówił prezydent Kalisza.

Zwieńczeniem okolicznościowej uroczystości było tradycyjnie wręczenie nagród najlepszym uczniom oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom. Uhonorowano też osoby, które na co dzień wspierają szkołę przy ulicy Kordeckiego.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Dymalski
Wersja do druku
Wersja PDF