Stawiamy na praktykę

Przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu spotkali się w Dąbrowie Górniczej z Dyrekcją firmy Gühring Sp. z o. o., by podpisać list intencyjny. Miastu zależy, by uczniowie szkół mogli praktycznie przygotowywać się do zawodów w branży motoryzacyjnej, lotniczej i inżynierii mechanicznej.

List jest podstawą do negocjacji i podpisania porozumienia współpracy w zakresie świadczenia przez Gühring usług szkoleniowo – dydaktycznych w placówce, m.in. w zakresie umożliwienia zainteresowanym odbycia praktyk zawodowych w celu zdobycia umiejętności obsługi obrabiarek CNC oraz przygotowania uczestników do wykonywania zawodu operator obrabiarek CNC - szlifierz.

Podczas wizyty, Naczelnik Wydziału Edukacji wraz z Dyrekcją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Marcinem Szymczakiem i Piotrem Paszkowiakiem mieli możliwość zwiedzenia fabryki firmy Gühring – światowego lidera w produkcji najwyższej jakości precyzyjnych narzędzi rotujących do obróbki skrawaniem.

Tekst: Magdalena Furmaniak, zdjęcia firma Gühring, Kancelaria Prezydenta Miasta