Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych

Najzdolniejsza młodzież z Kalisza i regionu odebrała dziś stypendia Prezesa Rady Ministrów.

W uroczystości, która odbyła się w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika udział wzięli: senator Łukasz Mikołajczyk, poseł Tomasz Ławniczak, wicewojewoda Marlena Maląg, wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu – wicekurator Zbigniew Talaga i Violetta Słupianek oraz Anna Narewska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, zdobywając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 302 uczniów z wielkopolskich szkół, w tym 59 z naszego regionu.

Na zakończenie wykład historyczny „Rola Skalmierzyc i Szczypiorna w przygotowaniach zbrojnych oraz w powstaniu wielkopolskim w południowej części Wielkiego Księstwa Poznańskiego (listopad 1918 – luty 1919)” wygłosił Tomasz Ławniczak, poseł na Sejm RP. Wystąpił także Chór „Kopernik”.

Lista stypendystów z naszego regionu znajduje się w załączniku.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk