Stypendia przyznane

Z uwagi na epidemię koronawirusa nie odbędzie się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Zostały one jednak przyznane. Otrzyma je ponad 200 prymusów.

Stypendia w wysokości 600 złotych otrzymają uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. 700 złotych to kwota stypendiów dla prymusów z klas 7-8 podstawówek. Stypendyści ze szkół ponadpodstawowych otrzymają 800 zł.

Aby uzyskać stypendium uczniowie musieli uzyskać minimalne średnie ocen odpowiednio 5.4 w klasach 4-6 szkół podstawowych, 5.2 w klasach 7-8 szkół podstawowych i 5.0 w szkołach ponadpodstawowych oraz spełnić kryterium dochodowe.

Stypendia przyznano po raz dwudziesty dziewiąty. Otrzymało je 99 uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, 53 prymusów z klas 7-8 oraz 65 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Kalisz w sprawie przyznania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów w załączniku.

Dodał Juliusz Kowalczyk