Stypendia rozdane

Po raz 27. wręczono dziś Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Odebrało je 289 uczniów.

Stypendia przyznawane są od 2005 roku. Otrzymać może je uczeń zamieszkały na stałe w Kaliszu, który spełnia kryteria dochodowe i osiągnie określoną średnią ocen. W przypadku szkół ponadgimnazjalnych jest to minimum 4.1, w klasach 7-8 szkół podstawowych 4.8, a dla uczniów z klas 4-6 podstawówek 5.2. Stypendystom osiągniętych wyników pogratulował prezydent Krystian Kinastowski.

- Jako samorząd staramy się dawać szkołom wszystko to, co najlepsze. Chcemy możliwie jak najbardziej ułatwiać Wam naukę, abyście mogli dobrze przyswajać wiedzę i osiągać znakomite wyniki. Gratuluję Wam zdobycia stypendiów i życzę, abyście stale kontynuowali rozwijanie swoich talentów – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II przyznawane są raz na semestr. Ich wysokość wynosi 600 zł dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, 700 zł dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i 800 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Uroczystość wręczenia stypendiów uświetnił występ chóru Kopernik pod batutą Henryki Iglewskiej-Mocek.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Katarzyna Maziec