Sytuacja epidemiczna w kaliskich szkołach

W związku z zakażeniem koronawirusem wśród nauczycieli bądź uczniów nauczaniem zdalnym - hybrydowym w publicznych placówkach oświatowych jest objętych obecnie 12 klas i 16 uczniów. Sytuacja jest dynamiczna.

Zakażenia koronawirusem potwierdzono u 3 uczniów i 3 nauczycieli z dwóch szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 17) i dwóch szkół ponadpodstawowych (II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika). Według stanu na 12 października 2020 r. (godz. 8.00) kwarantanną, w wyniku zakażenia ucznia bądź nauczyciela, objętych jest łącznie 296 uczniów oraz 22 nauczycieli. Część z nich powróci do szkół już jutro.
- Sytuacja jest dynamiczna. Obserwujemy w coraz większym stopniu absencję uczniów w szkołach spowodowaną przejściem na kwarantannę, np. w wyniku zachorowań rodziców czy dziadków, których powyższe zestawienie nie uwzględnia. Ponadto widać, że jedno zakażenie w szkole powoduje kolejne zachorowania. W placówkach oświatowych wdrożone zostały wszystkie procedury reżimu sanitarnego. Po uzyskaniu pozytywnej opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu dyrektorzy, w uzgodnieniu z organem prowadzącym, wprowadzają nauczanie zdalne - hybrydowo dla wybranej grupy uczniów - informuje Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza. - Bardzo ważne jest również, by rodzice nie posyłali dzieci do szkół i przedszkoli w sytuacji, gdy mają objawy przeziębienia. Zdecydowana większość rodziców wykazuje się odpowiedzialnością i stosuje się do powyższego apelu.

Oprac. Katarzyna Ciupek - Urząd Miasta Kalisza