Sytuacja epidemiczna w kaliskich szkołach (21.10.2020, godz. 14:00)

Społeczność 12 kaliskich szkół i przedszkoli dotkniętych jest zakażaniem koronawirusem. W kwarantannie przebywa obecnie ponad 600 uczniów, nauczycieli i pracowników szkół.

Dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju dotyka także kaliskich placówek oświatowych. Zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u sześciorga uczniów oraz dziewięciorga nauczycieli lub pracowników szkół i przedszkoli. Osoby, które miały z nimi kontakt, przebywają na kwarantannie.

Są to nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych i uczniowie z trzech przedszkoli, trzech szkół podstawowych i sześciu szkół lub zespołów szkół ponadpodstawowych.

Przedstawiona sytuacja aktualna jest na godzinę 14:00 21 października 2020. Dokładne zestawienie, przedstawiające sytuację w poszczególnych placówkach, dostępne jest w załączniku.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta