Szansa na bezpłatne studia

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek odebrał z rąk Magdaleny Górskiej, założycielki Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu symbliczne czeki o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Trafią one do jednej osoby wybranej spośród tegorocznych kaliskich maturzystów.

Kwota przekazana przez uczelnię pozwoli na sfinansowanie trzyletnich studiów licencjackich. Miasto zdecyduje o kryteriach wyboru absolwenta, który otrzyma stypendium.

"Dziękuję władzom Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu za wspieranie kaliskich uczniów. Przekazana kwota z pewnością pozwoli wybranej osobie na zrealizowanie planów zawodowych" – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu kształci na kierunkach: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie, logistyka, bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

"Liczymy, że dzięki wsparciu, młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój regionu" – mówi Magdalena Górska, założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza