Uczestnicy międzynarodowego projektu "Pokaż mi moje miasto" z wizytą w Kaliszu

Nauczyciele wychowania przedszkolnego i dyrektorzy przedszkoli ze Słowacji, Chorwacji i Czech goszczą w Kaliszu w ramach projektu "Pokaż mi moje miasto", finansowanego z programu Erasmus+. W naszym mieście powitał ich wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Uczestnicy projektu spotkali się w odnowionej sali recepcyjnej z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem oraz Eweliną Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

- Witam Państwa w Kaliszu, mieście o najstarszej metryce pisanej. Zachęcam do zapoznania z jego bogatą historią przez odwiedzenie multimedialnej ekspozycji w ratuszu. Życzę Państwu owocnych spotkań w kaliskich przedszkolach i pomyślnej realizacji celów projektu - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Polskim partnerem projektu jest Miasto Kalisz, a uczestniczą w nim: Publiczne Przedszkole nr 9, Publiczne Przedszkole nr 18 "Chatka Puchatka", Publiczne Przedszkole nr 27 "Radość" oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Projekt związany jest z edukacją przedszkolną i skierowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego. Poza wymianą doświadczeń nauczyciele opracowują cele projektu, którymi są: stworzenie gry planszowej dla każdego z uczestniczących miast, nagranie krótkiego filmu, wydanie kalendarza z pracami dzieci oraz zorganizowanie wystawy. Tematem przewodnim są "Najważniejsze miejsca w moim mieście".

Goście z Martina, Jicina i Daruvar będą uczestniczyć w działaniach organizowanych przez kaliskie przedszkola, zwiedzą Kalisz oraz odwiedzą Gołuchów.

Projekt rozpoczął się w październiku 2019 roku.

W ramach projektu przedstawiciele przedszkoli spotykali się już w Martinie, Jicinie i Daruvar. Podsumowanie projektu wraz z wystawą odbędzie się na Słowacji na początku 2022 roku.

Oprac. Agnieszka Tomaszewska, Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta