Uczniowie Liceum Plastycznego nagrodzeni

W Erkner, mieście partnerskim Gołuchowa 16 listopada odbyło się szczególne wydarzenie. Już po raz trzeci uczniowie Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki z Erkner w ramach Młodzieżowej Nagrody Artystycznej - Erkner 2018.

W gronie laureatów znaleźli się w dziedzinie sztuk plastycznych: Sara Świderska, zajmując II miejsce oraz Marcin Adamski, który odebrał „Złotą różę”, pierwsze miejsce w kategorii nagrody indywidualne. II miejsce otrzymał Patryk Fibich za zestaw fotografii. Uczniowie nagrodzone prace wykonali pod kierunkiem Ewy Ratajczyk w pracowni rysunku i malarstwa. Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca pomiędzy Liceum Plastycznym w Kaliszu a Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie i Panią Patrycją Walerowicz–Wojtkowiak, która co roku koordynuje ten ważny projekt. W Erkner młodzież z Gołuchowa została nagrodzona w dziedzinie muzyki. Natalia Cicha za utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” oraz Barbara Dymalska za utwór na saksofon pt. „Somewhere over the rainbow”. Tego dnia dziękując za możliwość uczestniczenia w konkursie przekazano gratulacje wszystkim laureatom oraz pozdrowienia i upominki od Wójta Gminy Gołuchów, Marka Zdunka, a także Prezydenta Miasta Kalisza.