Uczniowie, powodzenia w szkole!

Dziś w Kaliszu odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen życzył uczniom m.in. Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

- Edukacja to jeden z naszych priorytetów. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić uczniom jak najlepsze warunki, w których będą rozwijali swoje zdolności - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Drodzy uczniowie, życzę wam aby ten rok szkolny był dla was pasmem sukcesów. To wy jesteście przyszłością Kalisza, doskonalcie więc swoje umiejętności i poszerzajcie wiedzę, by mądrze decydować o losach miasta. Niech nauka przynosi wam jak najwięcej satysfakcji.

W uroczystości, która odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 19, przy ulicy Budowlanych 2 uczestniczyli przedstawiciele Miasta Kalisza – prezydent Grzegorz Sapiński, przewodniczący rady miasta Andrzej Plichta, wiceprezydent Tomasz Rogoziński; parlamentarzyści; kaliscy radni; reprezentanci kuratorium oświaty, służb mundurowych; dyrektorzy i nauczyciele z kaliskich placówek oświatowych oraz uczniowie.

Po uroczystych wystąpieniach nie zabrakło wspólnej zabawy.

W SP 19 kształci się obecnie 130 uczniów. Placówka zatrudnia 48 nauczycieli. Funkcję dyrektora szkoły pełni od 1 września tego roku Sylwia Baranowska. Przy kaliskiej "dziewiętnastce" powstał niedawno kompleks boisk sportowych. Uroczystość była okazją do obejrzenia obiektu.

Tekst: Anna Błaszczyk, zdjęcia Joanna Kempa