Uroczyste posiedzenie Senatu PWSZ

Prezydent Krystian Kinastowski wziął udział w uroczystym posiedzeniu Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu zorganizowanym z okazji jubileuszu 20-lecia uczelni.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i otwarciu posiedzenia o minionych dwóch dekadach PWSZ opowiedziała dr Małgorzata Bańkowska.

15 lipca 1999 roku na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 lipca 1999 roku ówczesny Prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek utworzył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Kaliszu.

Dziś Senat przez aklamację podjął uchwałę z okazji jubileuszu uczelni.
- Przyjęta przez ówczesne władze uczelni strategia i misja przez 20 lat wyznaczała kierunek i charakter działania uczelni - czytamy w uchwale. - Wyznaczone 20 lat temu kierunki i strategia okazały się słuszne, gdyż na przestrzeni dwóch dekad stała się nie tylko silnym ośrodkiem akademickim, ale również ważnym czynnikiem rozwoju Miasta Kalisza, a nawet całej południowej Wielkopolski. Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego deklaruje wolę kontynuowania działań poprzedników poprzez integrację kaliskiego środowiska naukowego przy poparciu władz państwowych i samorządowych Miasta Kalisza i władz regionu.

Podczas posiedzenia wręczono medale "Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu”. W gronie wyróżnionych znaleźli się: mgr Longina Adamczak, mgr Monika Bielak, dr inż. Damian Dudek, dr Arkadiusz Janiak, mgr Sławomirze Janiak, Krzysztof Mikołajczyk, dr Janusz Nowak, Bożena Nowakowska, inż. Konrad Plichciński, mgr Krystyna Robak, mgr Magdalena Stanecka, dr Piotr Szewczyk, dr Zbyszko Szmaj, mgr Halina Warsiewicz, mgr Krystyna Wdowczyk, dr hab. inż. Edmund Weiss, Danuta Wróbel.

Gratulacje odebrali wykładowcy, którzy uzyskali stopnie naukowe.

W uroczystym posiedzeniu senatu uczestniczyli również m. in. Janusz Pęcherz, Przewodniczący Rady Miasta Kalisza oraz wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek