VII Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

Klub Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Kaliszu był organizatorem VII Regionalnego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych – jest to kolejna edycja zawodów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Zawody odbyły się 18 maja 2022 roku. Sześć Klubów Olimpiad Specjalnych – zrzeszających uczniów z placówek szkolnictwa specjalnego, brało udział w sportowych zmaganiach na kaliskim torze kolarskim przy ul. Wał Matejki 2. Zawodnicy przyjechali z Konina, Turku, Konarzewa, Rychwała, Jarocina i Kalisza. Prezentowali swoje umiejętności w jeździe na rowerach dwukołowych na dystansach 500 i 1000m. Żywiołowy doping zapewnili uczniowie SOSW Nr 1 w Kaliszu oraz z zaprzyjaźnionych szkół. Zawodnicy po przejściu preeliminacji, podzieleni byli na poszczególne grupy sprawnościowe i za starty wszyscy zostali nagrodzeni medalami, które wręczane były przy dźwiękach olimpijskich fanfar.

Zawody uświetnił występ zespołów AQUA i LUNA z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, których trenerką jest pani Ewa Paczkowska.

Uroczystego otwarcia VII Regionalnego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych dokonał Wiceprezydent Miasta Kalisza pan Grzegorz Kulawinek. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele: Wydziału Edukacji w Kaliszu, Wielkoposkiego Związku Kolarskiego, OSRiR, Fundacji Nowa Nadzieja, Radni, Rady Osiedla Rypinek, Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin oraz nasi wspaniali rodzice, pozostali uczniowie i przyjaciele szkoły. Medale wręczali pan Grzegorz Kulawinek Wiceprezydent Miasta Kalisza, pani Ewelina Dudek Naczelnik Wydziału Edukacji w Kaliszu, pan Lucjusz Wasielewski Prezes Wielkoposkiego Związku Kolarskiego, pani Dorota Madejka Wiceprezes Zarządu Fundacji Nowa Nadzieja, pan Piotr Siwiak Przewodniczący Rady Rodziców SOSW Nr 1 w Kaliszu.

Mityng sponsorowały firmy: Makro Kalisz i Colian Sp. z o.o.

Opracował: Mariusz Witczak