Vivat academia, vivant professores!

Kolejni absolwenci opuszczają mury Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Dziś odbyło się absolutorium studentów, którzy zakończyli edukację w roku akademickim 2017/2018.

Gospodarzem uroczystości był tradycyjnie senat uczelni, z dziekanem wydziału, prof. UAM dr hab. Piotrem Łuszczykiewiczem na czele.

W auli imienia profesora Jerzego Rubińskiego pojawili się przedstawiciele kaliskiego samorządu, środowisk naukowych, służb mundurowych, rodziny i przyjaciele kolejnego rocznika absolwentów.

- Kaliscy studenci inspirują i wprawiają w podziw. Wasza energia i radość, którą czerpiecie z życia są zaraźliwe. Ze swoją pasją, aktywnością i nieustającym głodem wiedzy możecie być wzorem dla innych. Przyjmijcie, proszę życzenia od całego kaliskiego samorządu z prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele i Rady Miasta Kalisza: zdrowia, radości, siły i niespożytej energii, dzięki której z uśmiechem idziecie przez życie – mówił wiceprezydent Tomasz Rogoziński. - Korzystając z okazji, dziękuję władzom uczelni, wykładowcom za zaangażowanie w edukację, pracę pełną pasji i owocną współpracę z Miastem. Dziękuję również rodzinom studentów. Państwa wsparcie i pomoc niewątpliwie przyczyniły się do sukcesów naszych absolwentów. Drodzy Studenci, wkraczacie na nową drogę życia. Podejmujcie tylko słuszne decyzje, doskonalcie swoje umiejętności, w wykonywaną pracę wkładajcie całe serce. A dziś świętujcie i cieszcie się sukcesem!

Uroczystość uświetnił występ absolwentów kaliskiego wydziału.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk