Wakacje w mieście z Trójką

Przez cztery wakacyjne tygodnie w Szkole Podstawowej nr 3 realizowany był projekt „Wakacje w mieście”. Skierowaną do najmłodszych mieszkańców inicjatywę finansowało Miasto Kalisz.

Dzieci, biorące udział w projekcie, uczestniczyły w wielu zajęciach edukacyjnych, sportowych i profilaktycznych, dotyczących bezpiecznych wakacji. Część z nich kładło nacisk na relacje z rówieśnikami oraz sposoby radzenia sobie z emocjami. Dzięki sprzętowi Szkoły Podstawowej nr 3 młodzi kaliszanie mogli nabyć umiejętności programowania. Odwiedzili też wiele instytucji na terenie miasta jak Straż Miejską, Straż Pożarną, Centrum Kultury i Sztuki czy Centrum Informacji Turystycznej. Uczestniczyli też w warsztatach artystycznych w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza oraz Galerii Sztuki im. J. Tarasina, a także zajęciach przyrodniczych Leśnym Centrum Edukacji „Las Winiarski”. Nie zabrakło również spacerów i zwiedzania miasta.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3