Władze oświatowe i dyrektorzy szkół z wizytą w SWWS

20 maja br. na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu miało miejsce spotkanie władz Uczelni z dyrektorami kaliskich szkół i placówek oświatowych oraz przedstawicielami władz Miasta Kalisza: Grzegorzem Kulawinkiem – wiceprezydentem Miasta Kalisza, Eweliną Dudek – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Marianem Durlejem - Przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta Kalisza.
Przedmiotem podjętych rozmów był m. in. temat planowanego poszerzenia podstaw programowych dla przedmiotu „edukacja dla bezpieczeństwa”, między innymi o elementy przysposobienia obronnego. Od 1 września młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych rozszerzy swoją wiedzę i umiejętności z zakresu zapoznania się z bronią, strzelectwa, pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia
Opracował Mariusz Witczak