Współpraca dla dobra młodzieży

Zespół Szkół Samochodowych podpisał dziś umowę partnerską z salonem KIA Nowicki. Jej efektem będzie możliwość praktycznego kształcenia uczniów w zawodzie mechanika i elektromechanika właśnie u kaliskiego przedsiębiorcy.

Kształcenie przyszłych fachowców branży motoryzacyjnej jest dla Zespołu Szkół Samochodowych niezwykle istotne. Szkole zależy na tym, aby jej absolwenci były jak najlepiej przygotowanymi do pracy w zawodzie specjalistami.

- Uważam, że tego rodzaju współpraca z pracodawcami lokalnego rynku pracy przynosi wymierne efekty w postaci wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy praktycznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii – mówi Tomasz Stępniak, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych, który w imieniu szkoły podpisał dziś umowę z Kia Nowicki, reprezentowaną przez prezesa Ryszarda Nowickiego.

Na mocy umowy uczniowie „samochodówki” będą mogli przygotowywać się do zawodu mechanika i elektromechanika w salonie KIA. Nauczyciele szkoły natomiast będą korzystać ze specjalistycznych, branżowych szkoleń.

- Bardzo cieszę się ze współpracy kaliskich szkół z przedsiębiorcami lokalnego rynku pracy. W przypadku szkół technicznych poza stroną teoretyczną, niezwykle istotna jest praktyczna nauka zawodu. A najlepiej uczyć się od najlepszych – komentuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

To już siódma umowa Zespołu Szkół Samochodowych z kaliską firmą z branży samochodowej. Szkoła współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami od 2012 roku.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta