Wybory w Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza

W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji radnego Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, kadencji 2020-2022, złożoną przez Sarę Fojt i Daniela Dudka, podczas wczorajszej, XIII Sesji, Młodzieżowa Rada dokonała wyboru uzupełniającego, spośród osób znajdujących się na liście rezerwowej.

Największą ilość głosów otrzymały: Marta Nowak oraz Aleksandra Mrozińska.

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu nowo wybrani członkowie

złożyli przysięgę o treści: ,,Ślubuję uroczyście pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Kalisza oraz mieć zawsze na względzie rozwój naszego miasta”.

Kolejnym, ważnym punktem Sesji było przeprowadzenie głosowania, w celu wyłonienia  nowego przewodniczącego Młodzieżowej Rady.

Od 17 grudnia 2020 r., stanowisko to zajmował Daniel Dudek, po zrzeczeniu się przez niego mandatu radnego, konieczny był ponowny wybór.

Członkowie Rady, w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów wybrali Annę Druciarek,  dotychczasową Wiceprzewodniczącą Rady.

XIII Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza odbyła się w pełnej optymizmu i zgodnej atmosferze, co jest zapowiedzią dalszej efektywnej pracy Radnych, mającej na celu rozpowszechnienie idei samorządności wśród rówieśników oraz reprezentowanie interesów młodzieży na forum samorządowym.