Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Zostały ogłoszone wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W tym roku, ze względu na trwającą epidemię, dokumenty do szkół uczniowie składali wyłącznie w formie elektronicznej.

W rekrutacji brało udział 19 szkół prowadzonych przez Miasto Kalisz oraz 2 placówki niepubliczne.

2041 kandydatów wypełniło wnioski do szkół, natomiast w samym przydziale brało udział 1962 wniosków. Do szkół zostało przyjętych 1836 kandydatów z czego 807 do liceów ogólnokształcących, 759 do techników, 239 do szkół branżowych i 31 do liceum plastycznego.

Największą popularnością cieszyły się następujące oddziały:

• Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK PROGRAMISTA
  • III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1E (mat., geo., j.ang.)
  • II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: I B
  • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: A
  • II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: I A
  • III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1D (biol., chem., mat.)
  • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW
  • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK INFORMATYK
  • IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1D-psychologiczna
  • II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: I E
  • TECHNIKUM NR 6 Oddział: Tż - technik żywienia i usług gastronomicznych
  • BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 3 Oddział: 1azp - mechanik pojazdów samochodowych
  • BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 7 Oddział: FRYZJER
  • III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1A, 1B (mat., fiz.)
  • TECHNIKUM NR 3 Oddział: 1ap - technik pojazdów samochodowych

Przypominamy również, że pomiędzy 23 a 30 lipca 2021 r. (do godz. 15.00) należy potwierdzić wolę nauki w szkole, do której dostał się kandydat poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego w szkole.

2 sierpnia br. o godz. 14.00 zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

REKRUTACJA   UZUPEŁNIAJĄCA

W tym roku rekrutacja uzupełniająca będzie trwała od 3 do 5 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00 i odbywać się ona będzie również w formie elektronicznej poprzez stronę: https://uzupelniajaca-ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/

W wyniku dokonanych przydziałów kandydatów do szkół w następujących placówkach pozostały wolne miejsca:

• Technikum Nr 2 (technik ekonomista)
  • Technikum Nr 3 (technik logistyk)
  • Technikum Budowlano-Elektryczne (technik budownictwa i technik elektryk)
  • Technikum Nr 4 (technik elektronik)
  • Technikum Budowy Fortepianów
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz elektryk)
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 6 (cukiernik, kelner, kucharz)
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 7 (cukiernik, sprzedawca)
  • VII Liceum Ogólnokształcące – Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

W placówce niepublicznej Technikum TEB Edukacja w Kaliszu również są jeszcze wolne miejsca.

Ponadto w rekrutacji uzupełniającej zostaną uruchomione dwa dodatkowe oddziały w:

• IV Liceum Ogólnokształcącym (rozszerzenia: polski, biologia, j. angielski)
  • Technikum Nr 2 (technik ekonomista, rozszerzenie j.polski).

Ewentualne wolne miejsca w innych placówkach mogą pojawić się, gdy kandydat nie potwierdzi do 30 lipca br. woli nauki w szkole.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Kalisza