XVIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

19 kwietnia 2024r Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 w Kaliszu zorganizował XVIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.

W zawodach wzięło udział 49 sportowców z 10 placówek szkolnictwa specjalnego - z Krotoszyna (WTZ oraz ZSS), Jarocina (ZSS), Ostrzeszowa (SOSW), Borzęciczek (SOSW), Turku (WTZ), Ostrowa Wlkp (ŚDS, ZSS) i Kalisza (OLANKA, SOSW Nr 1). Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciele władz miasta, Wydziału Edukacji w Kaliszu, Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin, sponsorzy, studenci Uniwersytetu Kaliskiego kierunku wychowanie-fizyczne.

Ceremonii Otwarcia dokonał Grzegorz Kulawinek Wiceprezydent Miasta Kalisza, która miała miejsce na torach Krytej Pływalni Delfin, przy ul. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W kolejności odbyła się prezentacja zawodników, wprowadzenie flagi Olimpiad Specjalnych, następnie zawodnicy prezentowali swoje umiejętności.Odbyło się siedem konkurencji:

15m ze sprzętem,

25m ze sprzętem,

25m stylem dowolnym,

25m stylem grzbietowym,

25m stylem klasycznym,

50m stylem dowolnym,

sztafeta 4x50m stylem dowolnym.

Za starty wszyscy zostali nagrodzeni medalami. Zawodnicy z klubu Olimpiad Specjalnych przy SOSW Nr 1 otrzymali łącznie 16 medali: 7 złotych, 5 srebrnych oraz 4 brązowe.
    Miasto Kalisz Gratuluje wszystkim uczestnikom Olimpiady.