Z biletami do Liceum Plastycznego

Zakończyła się 11. edycja konkursu „Bilet do Liceum Plastycznego”. Zwycięzcy będą mogli rozpocząć naukę w „Plastyku” bez konieczności zdawania egzaminu wstępnego.

W konkursie udział wzięli uczniowie najstarszych klas gimnazjów i szkół podstawowych. Tematem przewodnim tej edycji był „Świat kreską rysowany”. Nie został on wybrany przypadkowo, ponieważ odnosi się do twórczości Tadeusza Kulisiewicza, którego imię nosi placówka, znanego kaliskiego artysty, grafika i rysownika, patrona roku 2019.

Bilet do Liceum Plastycznego z rąk wiceprezydenta Mateusza Podsadnego odebrali:
Marta Grzelak, Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu,
Wiktoria Syguła, Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu,
Lena Ptak, Szkoła Podstawowa w Krotoszynie,
Aleksandra Kubiak, Szkoła Podstawowa w Nowym Tomyślu,
Nikola Szpera, zgłoszona przez rodzica,
Aleksandra Błaszczyk, Szkoła Podstawowa w Witaszycach.

Wręczone zostały także wyróżnienia. Kto nie zdobył biletu, będzie mógł przystąpić do egzaminów wstępnych na początku czerwca.

Nagrodzonym pogratulowali: Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza oraz Elżbieta Zmarzła z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, koordynatorka Roku Tadeusza Kulisiewicza.

Patronat honorowy nad konkursem objął Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

W czasie konkursu odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli. Wykład pt. „Schemat opisu architektury sakralnej. Analiza formalna i porównawcza” wygłosiła dr Joanna Bruś-Kosińska natomiast o „Aparacie fotograficznym jako narzędziu kreacji artystycznej” opowiedział mgr Waldemar Jamroszczyk.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk