Zapraszamy na Festiwal Profesjonalistów

Przed nami druga edycja Festiwalu Profesjonalistów w Kaliszu. W hali Arena 5 i 6 kwietnia zaprezentują się szkoły zawodowe, stowarzyszenia i klastry gospodarcze oraz firmy poszukujące wykwalifikowanych pracowników. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym nowych pokazów Centrum Nauki Kopernik.

Podobnie jak w roku ubiegłym Festiwal Profesjonalistów będzie wydarzeniem łączącym targi edukacyjne, targi pracy dla fachowców oraz festiwal nauki.

- Chcemy, aby Festiwal Profesjonalistów na dłużej zagościł w kalendarzu najważniejszych wydarzeń organizowanych w Kaliszu. Celem Festiwalu jest promowanie kształcenia zawodowego, kaliskich szkół i uczelni technicznych, nowych technologii oraz potencjału technologicznego i kadrowego firm inwestujących w Kaliszu oraz jego otoczeniu. W ten sposób pokażemy potencjał zarówno młodych kaliszan, jak i lokalnych firm. W tym roku, wspólnie ze szkołami i pracodawcami  przygotujemy jeszcze więcej atrakcji dla całych rodzin – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Stoiska wystawowe przygotują między innymi Wielkopolski Klaster Lotniczy, Regionalna Izba Gospodarcza, Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski jako partnerzy festiwalu,
a także szkoły i placówki kształcenia zawodowego.

- W tym roku część przestrzeni wystawowej rozdysponujemy w otwartym naborze. Zapraszamy firmy, stowarzyszenia gospodarcze i inne podmioty do zaprezentowania swojego potencjału – dodaje prezydent Kinastowski.

Podmioty, które chcą wziąć udział w festiwalu, mogą zgłaszać się do 26 lutego br. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia www.festiwal.profesjonalistow.pl .

Tekst Biuro Obsługi Inwestora Zdjęcia OSRiR Kalisz
Wersja do druku
Wersja PDF