Zmiany organizacyjne w Wydziale Edukacji

W związku z realizacją zadań programowych, wdrażaniem standaryzacji, bonu edukacyjnego oraz powstawaniem i wdrożeniem centrum usług wspólnych, decyzją wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka od poniedziałku, 6 lipca, wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Ich celem jest wzmocnienie kadrowe w dotychczasowym funkcjonowaniu wydziału.

Podjęto decyzję o powołaniu drugiego zastępcy naczelnika. Funkcję tę będzie pełnił Mariusz Witczak, dotychczas kierujący wydziałem.

Nowym naczelnikiem zostanie Ewelina Dudek.

Ewelina Dudek przez 15 lat pracowała w Biurze Budżetu i Analiz Urzędu Miasta Kalisza, gdzie uczestniczyła m.in. w przygotowaniu budżetu miasta. Następnie była zatrudniona w biurze Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. W 2019 roku objęła stanowisko kierownika Referatu Wymiaru Podatków i Opłat w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Kalisza.

Ewelina Dudek posiada doświadczenie pedagogiczne i menedżerskie. Była dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kokaninie i nauczycielem historii, a także przez 6 lat dyrektorem dydaktycznym w szkołach policealnych w Kaliszu.

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunku administracja samorządowa, a także studiów podyplomowych dla menedżerów oświaty.

Stanowisko naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza obejmie w poniedziałek, 6 lipca.

Oprac. i fot.: Katarzyna Ciupek