Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej 2022

W Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu odbyła się Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej w wykonaniu dzieci ze szkół, przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Galę oficjalnie otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Dziękuję za zaproszenie. To wydarzenie rozbudza zainteresowanie piosenką i poezją patriotyczną, kształtuje więzi społeczne i kulturowe z własnym miastem, narodem, jego historią. Tradycje i wartości przekazywane są dzieciom za pomocą utworów muzycznych i poetyckich - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek

Po eliminacjach, które odbyły się 24 listopada ubiegłego roku w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Kaliszu spośród 55 uczestników konkursu zostało wyłonionych 12 laureatów, którzy wystąpili w finale Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej.

Lista nagrodzonych przedszkolaków:

1. Leon Mądry z Publicznego Przedszkola nr 27 "Radość" w Kaliszu
2. Maja Gruszka z Przedszkola Niepublicznego "Szczęśliwa Trzynastka" w Kaliszu
3. Syntia Kaczmarek z Publicznego Przedszkola nr 9 w Kaliszu
4. Alicja Handke z Przedszkola Publicznego nr 16 w Ostrowie Wielkopolskim
5. Franciszek Olejczuk z Publicznego Przedszkola nr 1 "Bajka" w Pleszewie
6. Nikodem Krysiak z Niepublicznego Przedszkola "Niezapominajka" w Kaliszu
7. Zuzanna Skórczak ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu
8. Hanna Posiewała z Niepublicznego Przedszkola "Pluszowy Miś" w Kaliszu
9. Miłosz Wojtczak z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kaliszu
10. Maja Puchalska z Publicznego Przedszkola nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim
11. Lena Kmiecik z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Wojtuś" w Ostrowie Wielkopolskim
12. Zofia Leporowska z Publicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza, Beaty Klimek, Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Roberta Gawła, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, ppłk Przemysława Bojarczuka, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kaliszu.

Organizatorami wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta