II Parapływackie Grand Prix - Puchar Polski zakończone!

W miniony weekend na basenie olimpijskim WOSIR Drzonków odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra.

Po zmaganiach pływaków niepełnosprawnych na krótkiej pływalni, nadszedł czas rywalizacji na basenie o wymiarach olimpijskich. II Parapływackie Grand Prix - Puchar Polski rozegrane zostało w dniach 18-20 września 2020 r. w obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie. Lubuska 50-ątka była jak zwykle szczęśliwa dla kaliskich pływaków, reprezentujących Klub Sportowy Niepełnosprawnych START. Pierwszy raz w swojej karierze na najwyższym stopniu podium w kategorii seniorów stanęła niespełna 13- letnia Alicja Piec. W biegu na 200 m stylem zmiennym pokonała ona bardziej doświadczone zawodniczki z Zielonej Góry i Częstochowy. Wartościowe rezultaty uzyskali też pozostali członkowie naszej pięcioosobowej ekipy, którzy plasowali się na medalowych pozycjach, w swoich grupach startowych. Zawodnicy STARTU spisali się na piątkę. Właśnie to miejsce zajęli w klasyfikacji medalowej Grand Prix.
Przygotowania i udział kaliskich pływaków w zawodach możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków: Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miasta Kalisza oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.

WYNIKI :
Alicja Piec grupa S9
200 m stylem zmiennym 3:43.08 I miejsce w grupie S9, I miejsce w kat. OPEN
100m stylem klasycznym 1:49.51 I miejsce w grupie SB9, II miejsce w kat. OPEN
100m stylem grzbietowym 1:41.69 I miejsce w grupie S9, III miejsce w kat. OPEN
50 m stylem dowolnym 0:39.16 I miejsce w grupie S9, V miejsce w kat. OPEN
50m stylem grzbietowym 0:45.29 I miejsce w grupie S9, IV miejsce w kat. OPEN 50m stylem klasycznym 0:47.96 II miejsce w grupie SB9,III miejsce w kat. OPEN