Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - II etap zakończony

95 uczniów z 13 szkół średnich z terenu miasta oraz powiatu kaliskiego przystąpiło do II etapu eliminacji, w ramach II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,NIE dla SMOGU”.

Dziś, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, punktualnie o godz. 10:00, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Następnie udzielali pisemnej odpowiedzi na jedno z trzech pytań otwartych. Najczęściej wybieranym tematem był smog oraz podejmowanie interwencji wobec osób nieletnich. - Tego typu przedsięwzięcia mają rozwijać waszą postawę prospołeczną i proekologiczną - mówił przed rozpoczęciem zmagań wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, który wraz z wiceprezydentem Mateuszem Podsadnym reprezentował władze samorządowe miasta. - W imieniu prezydenta Kalisza życzę wam finału olimpiady.

Oficjalne ogłoszenie wyników II tury zmagań nastąpi po 17 stycznia. Uczestnicy Olimpiady zakwalifikowani do III etapu zobowiązani są do dostarczenia autorskiego projektu wraz z prezentacją multimedialną do właściwiej terytorialnie straży miejskiej lub gminnej. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału Olimpiady, który odbędzie się 28 marca 2019 roku, w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej. Na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody i upominki.

Głównymi organizatorami II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pt.: „NIE dla SMOGU!”, są Straż Miejska Miasta Poznania oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Partnerami i jednocześnie współorganizatorami zmagań są: Straż Miejska Miasta Kalisza, Straż Miejska w Śremie, Straż Gminna w Czerwonaku, Straż Miejska w Swarzędzu, Straż Miejska w Murowanej Goślinie, Straż Miejska we Wrześni oraz Straż Miejska w Gostyniu.

Oprac. i fot. Tomasz Staszczyk