Inwestycja w przyszłość dzieci i młodzieży

14 dzieci w wieku 10-12 lat, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu ma możliwość wzięcia udziału w kursie rozwijającym postawę przedsiębiorczą, uczącym odwagi, współpracy, realizacji celów i mądrego gospodarowania pieniędzmi. Te umiejętności dzieci będą doskonalić podczas rocznego kursu w Szkole Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży Smart Club finansowego przez Miasto Kalisz.

Jednym z ważniejszych i skuteczniejszych sposobów na przygotowanie dzieci i młodzieży do dorosłego życia jest inwestowanie w to, by rozwinęli w sobie kompetencje, dzięki którym człowiek radzi sobie bardzo dobrze w życiu. Na taką inwestycję zdecydowało się Miasto Kalisz, finansując kurs w Szkole Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży Smart Club czternaściorgu podopiecznym MOPS-u.

Smart Club to jedyna tego typu szkoła w Polsce oferująca zajęcia dodatkowe, w której dzieci zdobywają niezbędne umiejętności do osiągnięcia spełnienia i sukcesu w życiu, łącząca praktyczne umiejętności z rozwoju osobistego, społecznego i finansowego.
Młodzież podczas rocznego kursu będzie rozwijać świadomość siebie, swoich mocnych stron, poczucie własnej wartości, umiejętność nawiązywania i budowania relacji, realizacji marzeń oraz mądrego gospodarowania pieniędzmi. W przyjaznym klimacie, będą uczyć się współpracy i pracy projektowej. Będą dowiadywali się czym jest budżetowanie, jak zaplanować pieniądze, jak oszczędzać, zarabiać i inwestować. Wezmą udział w różnych projektach, dzięki którym mają szansę uwierzyć bardziej w siebie i stać się bardziej odważnymi.

Smart Club to autorski program rozwojowy dla dzieci i młodzieży. Powstał na podstawie raportu renomowanych instytucji Oxford Martin School i Fundacji Nesta - "Future of skills. Employment in 2030". Bazując na dokumencie, doświadczeniu i wieloletniej pracy z młodzieżą, wykwalifikowani pedagodzy opracowali innowacyjny zestaw działań i narzędzi, które przygotują uczestników programu do wyzwań, które przyniesie życie.
Smart Club nie tylko wspomaga rozwój niezbędnych umiejętności i kompetencji przyszłości, ale także inspiruje, motywuje i pomaga w budowaniu solidnych fundamentów do osiągnięcia sukcesu i spełnienia w życiu.

Uczestnictwo młodzieży w kursie finansowane jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

oprac. Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta, za: Agnieszka Kubicka-Błońska - Smart Club