6 milionów na przedłużenie Szlaku Bursztynowego

Miasto Kalisz pozyskało 6 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przedłużenie Szlaku Bursztynowego. Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę fragmentu nowej drogi pomiędzy ulicami Warszawską a Żwirki i Wigury.

- Będzie to bardzo ważna inwestycja, która rozładuje ruch na ulicy Łódzkiej. Nowa droga – w pierwszych dwóch etapach prac – bezpośrednio połączy skrzyżowanie ulicy Łódzkiej i Szlaku Bursztynowego ze skrzyżowaniem Warszawskiej i Sikorskiego. Będzie to dwujezdniowa ulica z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Skrzyżowania będą miały formę rond. Wzdłuż niej powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i energooszczędne oświetlenie. Inwestycja ta znacząco wzmocni północną ramę komunikacyjną naszego miasta - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Prace nad przedłużeniem Szlaku Bursztynowego mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Do tej pory Miasto Kalisz otrzymało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (wcześniej: Funduszu Inwestycji Samorządowych), oprócz środków na przedłużenie Szlaku Bursztynowego, niemal 14,5 mln złotych. To bezzwrotne wsparcie na inwestycje bliskie ludziom. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Oprac. Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta