6,25 mln dotacji na drogi

Miasto Kalisz otrzymało dotacje w łącznej wysokości 6 250 810 zł na prace drogowe przy dwóch ulicach. To efekt rozstrzygnięcia naboru wniosków na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, który przeprowadził Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Kaliski samorząd wnioskował o dotacje do dwóch realizacji. Pierwsza to trwająca obecnie rozbudowa ulicy Piwonickiej na odcinku 665 metrów. W ramach inwestycji powstaną nowa jezdnia i chodniki, kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie oraz 4 zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną również skrzyżowanie ulicy Piwonickiej z ulicami Zagorzynek i Sulisławicką. Miasto otrzymało na to zadanie dotację w wysokości 2 050 883 zł.

Dotację o wysokości 4 199 927 zł otrzymaliśmy natomiast na przebudowę ulicy Kordeckiego na odcinku między ulicami Zieloną i Częstochowską. Roboty objęły swoim zakresem m.in. wykonanie nowej konstrukcji jezdni na długości 757 metrów oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Pojawiły się także nowe chodniki, miejsca postojowe i zjazdy na posesje, a także oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Dodatkowo wybudowano zatoki przystankowe. Prace na ulicy Kordeckiego już się zakończyły.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik