Bezpieczniej na przystani

Miasto zakupiło sprzęt ratowniczo-szkoleniowy, który będzie wykorzystywany na przystani i plaży miejskiej przy Wale Piastowskim. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wśród zakupionego w ramach zadania "Poprawa jakości wypoczynku na Przystani Kalisz i Plaży Miejskiej na Wale Piastowskim" sprzętu znalazły się m.in. boja ratunkowa, megafon, bosak teleskopowy, zestaw ratownictwa medycznego oraz maski do sztucznego oddychania. Na mocy umowy użyczenia wyposażenie trafi do Harcerskiego Klubu Żeglarskiego "Odkrywca". Całkowita wartość inwestycji to blisko 55 tysięcy złotych. To kolejne zadanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza.

Oprac. Tomasz Staszczyk, fot. Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu