Bloki przy Stawiszyńskiej już z lokatorami

Prezydent Krystian Kinastowski wręczył dziś najemcom nowych bloków Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego klucze do mieszkań. 28 rodzin może już cieszyć się nowym miejscem do życia w znakomitej lokalizacji, w sąsiedztwie Kanału Bernardyńskiego.

Mieszkańcom gratulował Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza:
– Mam nadzieję, że mieszkania się podobają. Uważam, że są to budynki świetnie wykonane, z rozkładowymi mieszkaniami w znakomitej lokalizacji, przy ścieżce rowerowej, blisko parku. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych obiektów – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.
Wspólnie z prezydentem klucze do mieszkań wręczała Kamila Majewska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza i członkini komisji kwalifikacyjnej KTBS.

Przy ul. Stawiszyńskiej 4 powstały powstały dwa budynki wielorodzinne, mieszczące 28 mieszkań dwu- i trzypokojowych o pow. ok. 43 i 59 m2. Cztery lokale dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Przy budynkach znajduje się ogrodzony plac zabaw oraz parking. Lokale są gotowe do zamieszkania – posiadają wykończone ściany, podłogi, sufity, podstawowe wyposażenie i armaturę w kuchni i łazience, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Nabór najemców przeprowadzono jesienią 2021 roku. Generalnym wykonawcą, wybranym w przetargu, była Firma Budowlana Marek Antczak.

Zasób Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. tworzy obecnie 25 budynków, mieszczących 1232 mieszkania.

Do gratulacji przyłączyli się wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza: Mirosław Gabrysiak i Eskan Darwich, a także Andrzej Górski, prezes zarządu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Jak podkreślał włodarz miasta, w planach jest budowa kolejnych bloków wielorodzinnych.

– Chcielibyśmy budować jak najwięcej nowych mieszkań, bo to bardzo dobra wiadomość dla każdej z rodzin. Podejmujemy w tym zakresie działania. Miasto pozyskało prawie 4 ha terenu w okolicach osiedla Wzgórza Kalisza, gdzie docelowo ma powstać 400 mieszkań w podobnym standardzie. Dokumentacja dotycząca budowy pierwszych 100 mieszkań będzie wkrótce gotowa i zamierzamy przystąpić do procedury przetargowej, wyłonienia wykonawcy i budowy pierwszych dwóch bloków – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta