Calisia One otwarta

Kompleks biznesowy Calisia One oficjalnie otwarty. Mieści się on w zrewitalizowanym budynku po fabryce pianin i fortepianów u zbiegu ulic Chopina i Złotej.

Do budowy kompleksu zużyto 6050 metrów sześciennych betonu i 500 ton stali. Obiekt ma 24 metry wysokości, 10500 metrów kwadratowych powierzchni i kubaturę objętości 54700 metrów sześciennych. Jego realizacja kosztowała 56 milionów złotych.

W kompleksie mieszczą się hotel, nowoczesne przestrzenie biurowe, restauracje i kawiarnie. Jego uroczyste otwarcie uświetniły występy wielu znakomitych artystów. Inwestorom zakończenia realizacji pogratulował w imieniu władz miasta wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Inaugurację działalności kompleksu poprzedziła debata, podczas której dyskutowano realizacji projektu i jego wpływu na część miasta, w której się znajduje.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Anna Błaszczyk, Juliusz Kowalczyk