Kaliska firma wyremontuje wieżę ratuszową

W trybie przetargu nieograniczonego została wybrana firma, która zrealizuje inwestycję pn. „Adaptacja pomieszczeń zabytkowego budynku ratusza miejskiego na ekspozycję poświęconą dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu”. Zadanie, za kwotę 2.247.250,18 zł brutto, wykona Andrzej Kosior, właściciel Zakładu Budowlanego Budownictwa Mieszkaniowego i Infrastruktury Towarzyszącej, z siedzibą przy ul. Młynarskiej w Kaliszu.

Wnętrza wieży ratuszowej, wraz z tarasem widokowym i patio oraz piwnice, zostaną zaadaptowane na pomieszczenia, w których znajdzie się ekspozycja poświęcona dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu.

Ponadto, pokój nr 18, mieszczący się na parterze ratusza, wraz z częścią portierni, zostanie zagospodarowany na stanowisko centrum informacji turystycznej.

Wyremontowana będzie także przestrzeń przed wejściem na wieżę ratuszową. Zgodnie z pozwoleniem konserwatora zabytków, renowacji zostanie poddany obudowa mechanizmu zegara.

Prace obejmą także: montaż instalacji elektrycznych, sanitarnych i multimedialnych
oraz odmalowanie cokołu rzeźby Flory.

Zgodnie z planem zadanie ma zostać wykonane do 29 marca 2019 r.

Szczegółowy opis zadania.

Oprac. i zdjęcie Anna Błaszczyk