Kamienica przy ul. Podgórze 6 w remoncie

Rozpoczął się remont kamienicy przy ulicy Podgórze 6. Obiekt znajduje się na terenie objętym Miejscowym planem rewitalizacji Jabłkowskiego-Podgórze. Prace prowadzi Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Remont kamienicy, zbudowanej w 1933 roku według projektu Alberta Nestrypkego, to kompleksowa inwestycja.

- Odnowimy elewację i dach, położymy nowe instalacje, wprowadzimy ogrzewanie gazowe, wyremontujemy wnętrza pomieszczeń. Jesienią kamienica będzie jak nowa! Po zakończeniu prac mieszkania powiększą zasób komunalny miasta – mówi Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

W kamienicy znajdzie się 5 nowych mieszkań.

Wynikająca z umowy wartość robót to 1,77 mln zł, z czego 85% pokrywa dofinansowanie pozyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą remontu jest Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Juszczak, Adam Juszczak s.c z Kalisza.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza