Miasto odbuduje Domek Szwajcarski w Parku Miejskim

Trwa rewaloryzacja Parku Miejskiego w Kaliszu – jednego z najstarszych parków miejskich w Polsce, zielonych płuc miasta, miejsca spotkań. Przebudowywane są kolejne alejki, przy Moście Teatralnym powstają schody rekreacyjne – pierwszy element kaliskich bulwarów. Wczoraj prezydent Krystian Kinastowski ogłosił kolejną dobrą wiadomość dla miłośników kaliskiego zieleńca.

– Odbudujemy Domek Szwajcarski w Parku Miejskim. Nowy budynek będzie murowany z drewnianą elewacją i dwuspadowym dachem. W środku znajdzie się przestrzeń na wystawy i mniejsze wydarzenia, może na małą kawiarnię. Teren wokół domku zagospodarujemy, zakładając pokazowy ogród – zapowiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Domek typu alpejskiego powstał w połowie XIX wieku i przeznaczony był dla parkowych ogrodników. Pod nadzorem konserwatora zabytków został rozebrany w latach 80. ubiegłego wieku.

Ma zostać odbudowany z zachowaniem dawnego historycznego wyglądu. Budynek ma zostać wyposażony w windę, dzięki czemu będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zadanie obejmuje także m.in. wykonanie niezbędnej infrastruktury, instalacji oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Miasto zamierza pozyskać dofinansowanie na realizację zadania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Oprac. Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, wizualizacja z zasobów Wydziału Rozbudowy Miasta: Łukasz Szleper LSPROJEKT