Miliony na kaliskie ulice i most

Miasto Kalisz pozyskało dofinansowania na remonty ulic i mostu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łącznie do Kalisza trafi ponad 6 milionów złotych.

Dotacje przeznaczone zostaną na trzy inwestycje. Pierwszą jest remont Mostu Trybunalskiego, który kosztować będzie 956 tysięcy złotych – połowa tej kwoty pochodzi z dotacji. Druga z inwestycji to przebudowa ulicy Kościuszki na odcinku pomiędzy ulicami Śródmiejską a Szkolną. Jej koszt to 8,034 mln zł, z czego 50% stanowić będzie dofinansowanie. Ostatnim dotowanym – także w połowie – zadaniem będzie rozbudowa ulicy Łaziennej. Prace obejmą odcinek pomiędzy ulicą Kolegialną a parkiem miejskim. Inwestycja ta szacowana jest na 3,359 mln zł.

Dodatkowo Kalisz ma szansę na uzyskanie dotacji do jeszcze jednej inwestycji. Przebudowa ulicy Podmiejskiej w Kaliszu na odcinku od Ronda Westerplatte do ulicy Górnośląskiej jest na szczyci listy rezerwowej. Wartość prac to 7,433 mln zł. Kaliski samorząd może pozyskać połowę tej kwoty.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik – Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza