Powstaje most tymczasowy

Na osiedlu Rajsków powstanie most tymczasowy przez Swędrnię. Przeprawa połączy ulice Pontonową i Ciesielską na czas remontu mostu na ulicy Rajskowskiej.

Przedsięwzięcie jest częścią przebudowy ulicy Rajskowskiej w ramach Programu Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych na lata 2020-2023. Inwestycja ta zakłada również remont mostu na Swędrni. W tym czasie przeprawa musi być zamknięta, co uniemożliwi dojazd do posesji w południowej części osiedla.

Ruch ten obsługiwać będzie most tymczasowy, powstający w sąsiedztwie kładki łączącej ulice Ciesielską i Pontonową. Jego budowę prowadzą żołnierze 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia pod dowództwem ppor. Alicji Ostrowskiej. Tymczasowa przeprawa konstrukcji DMS 65 przywieziona zostanie z Borówna w powiecie chełmińskim (kujawsko-pomorskie). Będzie miała 39 metrów długości i ma powstać do 23 kwietnia.

Po uruchomieniu mostu tymczasowego będzie on służył tylko pojazdom – piesi będą mogli korzystać z istniejącej kładki. Ruch będzie się odbywał wahadłowo. Przeprawa będzie służyć do czasu ukończenia remontu mostu na ulicy Rajskowskiej.

Na czas budowy mostu tymczasowego sąsiednia kładka dla pieszych będzie zamknięta. Pojazdy natomiast nie będą mogły w tym czasie poruszać się końcowym odcinkiem ulicy Ciesielskiej pomiędzy posesją nr 47 a kładką.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta