Przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2

W siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Kordeckiego 19 rozpocznie się długo wyczekiwany remont i termomodernizacja. W przekazaniu placu budowy wykonawcy uczestniczył prezydent Krystian Kinastowski.

Budynek przejdzie kompleksową termomodernizację. Instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna i elektryczna zostaną zmodernizowane, a część stolarki okiennej i drzwiowej zostanie wymieniona. Docieplone będą ściany zewnętrzne i stropodachy. Placówka zyska też nowe, energooszczędne oświetlenie.

Inwestycja przewiduje także adaptację części pomieszczeń na przedszkole czterooddziałowe, przebudowę kuchni z zapleczem, pomieszczeń socjalnych, administracyjnych i sanitariatów. Teren wokół ośrodka zostanie zagospodarowany, a komin po dawnej kotłowni węglowej rozebrany. Dobudowana zostanie winda na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Co ciekawe, w ramach zadania zamontowanych zostanie także 16 skrzynek lęgowych z trocinobetonu dla wróbli i jerzyków, a roboty budowlane będą odbywały się pod nadzorem ornitologa, ponieważ na terenie ośrodka potwierdzono siedliska tych ptaków, które są objęte ścisłą ochroną gatunkową.

Przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja ośrodka kosztować będzie 4.818.000 złotych.

Przebudowa i rozbudowa zostanie sfinansowana w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ok. 3 milionów złotych.

Na termomodernizację Miasto pozyskało ponad milion złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach programu „Prawa efektywności energetycznej w sektorze usług publicznych w ramach ZIT dla rozwoju AKO”.

Realizacja inwestycji ma potrwać do 31 marca 2022 roku.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta