Przedłużamy Szlak Bursztynowy

Trwają prace związane z przedłużeniem Szlaku Bursztynowego. Pierwsza część nowej czteropasmówki poprowadzi od ulicy Łódzkiej do ulicy Żwirki i Wigury.

Na przedłużonym odcinku Szlaku Bursztynowego prowadzone są roboty ziemne, budowana jest kanalizacja deszczowa i zabezpieczane są sieci energetyczne. Powstaje pierwsza warstwa jezdni. Do zrealizowania inwestycji gromadzone są obecnie materiały. Na skrzyżowaniach z przecznicami powstaną ronda. Będą chodniki, ścieżki rowerowe oraz zieleń. Prace mają zakończyć się jesienią.

Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza. Umowny koszt realizacji zadania to 16 115 464, 10 zł.

Tekst: Magdalena Furmaniak, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta