Przedsiębiorstwo w dobie zmian

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu trwa ogólnopolska konferencja naukowa ,,Przedsiębiorstwo w dobie zmian”. Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza w swoim wystąpieniu mówił o potencjale gospodarczym Kalisza i działaniach miasta w zakresie pozyskania inwestorów.

Organizatorami konferencji są: PWSZ Kalisz, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – oddział w Ostrowie Wielkopolskim oraz poznański i kaliski oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia w auli Centrum Dydaktycznego Badań Kół Zębatych w Kaliszu, ul. Poznańska 201-205. Udział w konferencji jest bezpłatny.

PROGRAM KONFERENCJI

„Przedsiębiorstwo w dobie zmian”

DZIEŃ I

9:00 Uroczyste powitanie gości przez Rektora PWSZ im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu

SESJA PLENARNA 9:15 – 11:45

Prowadzący sesję – dr Jan Frąszczak, dr Anna Matuszewska PWSZ Kalisz

9:15 – 9:45 dr Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców RP „Panorama zmian w systemie gospodarczym a przedsiębiorstwo”

9:45 – 10:15 prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz, wieloletni Kierownik Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Biegły Rewident, Prezes Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce „Zmiany a ryzyko prowadzenia firmy”

10:15 – 10:45 prof. dr hab. Jerzy Gierusz – Uniwersytet Gdański „Wynik finansowy i jego pomiar w systemie rachunkowości”

10:45 – 11:15 prof. dr hab. Walerij Nikiforenko – Instytut Gospodarki Narodowej w Odessie „Gospodarowanie zasobami pracy”

11:15 – 11:45 dr hab. Marek Pogonowski, prof. Politechniki Koszalińskiej – dyrektor Oddziału ZUS w Koszalinie „XXI wiek. Włączenie cyfrowe administracji i biznesu”

SESJA PANELOWA 12:15 – 14:30

Zarządzanie organizacją

Prowadzący sesję – dr Ryszard Orliński PWSZ Kalisz

12:15 – 12:40 prof. dr hab. Jan Komorowski – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie „Zmiany otoczenia biznesu a nauka ekonomii”

12:40 – 13:00 dr hab. prof. SGH Katarzyna Czaińska- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie „Born global” – strategia prowadzenia biznesu w Gospodarce 4.0″

13:00 – 13:20 Maciej Borowiak- Lider ds. Rozwoju i Marketingu „BREWA” s.c. „Stara hierarchia czy własne zasady? Droga do turkusowej organizacji”

13:20 – 13:40 dr Marcin Hundert – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie „Człowiek – podmiot czy przedmiot zarządzania zasobami ludzkimi”

13:20 – 13:40 dr Renata Brajer-Marczak – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu „Zarządzanie procesowe na tle koncepcji zarządzania zmianą”

13:40 – 14:10 Joanna Bernacka – Dyrektor Operacyjny, CEO MTM Industries Sp. z o.o. „Wygrać bitwę o przyszłość! Jak wykorzystać w praktyce

nowe teorie i trendy w zarządzaniu przedsiębiorstwem”

14:10 – 14:30 Michał Kałuża „Czy bezpieczeństwo danych w systemie ERP Oracle E-Businnes Siute spełnia współczesne wymagania?”

Godzina 16:00 – zwiedzanie Kalisza zabytkowym autobusem Kaliskich Linii Autobusowych

Godzina 18:00 – kolacja „Chata Polska”

DZIEŃ II

RÓWNOLEGŁE SESJE PLENARNO – PANELOWE