Sprzęt najwyższej klasy dla kaliskiego CKUiP

Miasto kupiło nowoczesne maszyny CNC, które trafiły do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu.

Sprzęt został kupiony za 3.414.525,33 zł brutto, w ramach projektu pn. „Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów. Nowoczesne pracownie kluczem do sukcesu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dostawcami maszyn i urządzeń są firmy: ABPLANALP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, DMG MORI SP. z o.o. z siedzibą w Pleszewie oraz PROFES Justyna Juszczak z siedzibą w Opatówku.

Hala została wyposażona w trzy tokarki numeryczne, dwa pięcioosiowe centra frezarskie oraz narzędzia tokarskie i frezarskie.

fot. Katarzyna Jamroziak, Magdalena Bartnik