Śródmiejska w przygotowaniu

W drugiej połowie roku rozpocznie się realizacja przebudowy ulicy Śródmiejskiej pomiędzy Rogatką a Mostem Kamiennym. Niemal gotowa jest już dokumentacja projektowa inwestycji.

Zadanie przewiduje wykonanie nowej jezdni z mieszkanki mineralno-asfaltowej. Chodniki i dwukierunkowa ścieżka rowerowa zbudowane zostaną natomiast z płyt kamiennych. Nowa nawierzchnia miejsc postojowych i zatoki autobusowej mają być wykonane z granitowej kostki. Ulica zyska elementy małej architektury i zieleń. Wykonany zostanie także kanał deszczowy.

Zmiany dotyczą jednak nie tylko nawierzchni ulicy Śródmiejskiej, ale również organizacji ruchu. Na odcinku między Rogatką a ulicą Kościuszki przywrócone zostaną dwa pasy ruchu. Ścieżka rowerowa będzie natomiast dwukierunkowa.

Na realizację przebudowy w tegorocznym budżecie Kalisza zarezerwowano 2,5 mln zł. Prace powinny zakończyć się jesienią 2020 roku.

Tekst Juliusz Kowalczyk