Tak będzie wyglądało wnętrze wieży ratuszowej

Zgodnie z planem do końca marca 2019 r. wieża kaliskiego ratusza zyska zupełnie nowy wygląd. Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami przygotowanymi przez Zespół Atelier Architektury Radosława Żubryckiego.

Inwestycję pn. „Adaptacja pomieszczeń zabytkowego budynku ratusza miejskiego na ekspozycję poświęconą dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu” zrealizuje firma Andrzej Kosior Zakład Budowlany Budownictwa Mieszkaniowego i Infrastruktury Towarzyszącej, z siedzibą przy ul. Młynarskiej w Kaliszu, za kwotę 2.247.250,18 zł brutto.

Wnętrza wieży ratuszowej, wraz z tarasem widokowym i patio oraz piwnice, zostaną zaadaptowane na pomieszczenia, w których znajdzie się ekspozycja poświęcona dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu.

Ponadto, pokój nr 18, mieszczący się na parterze ratusza, wraz z częścią portierni, zostanie zagospodarowany na stanowisko centrum informacji turystycznej.
Wyremontowana będzie także przestrzeń przed wejściem na wieżę ratuszową. Zgodnie z pozwoleniem konserwatora zabytków, renowacji zostanie poddany obudowa mechanizmu zegara.

Prace obejmą także: montaż instalacji elektrycznych, sanitarnych i multimedialnych oraz odmalowanie cokołu rzeźby Flory.

Wizualizacje: Zespół Atelier Architektury Radosława Żubryckiego